Pozdně barokní kostel Navštívení Panny Marie z roku 1743.
Kaplička v ulici Šardická z roku 1864. Byla postavena rodinou Antonína a Barbory Maradových v době vrcholící cholerové epidemie.
Kaplička v křížení ulic Hlavní - Zmola, kolem roku 1700. Na jejím místě býval kdysi hřbitov.
Tato byla v roce 2019 zrestaurována a vybavena novým obrazem a sochami od p. Bohumila Bortlíka.
Kaplička v ulici Hliník pochází z 18. století. Na jejím místě stála Českobratrská modlitebna, která zanikla po bitvě na Bílé Hoře (1620).
Zvonice s kapličkou z roku 1719.
Je to nejstarší dochovaná stavba v obci. Byla opravena roku 1996 a vybavena slunečními hodinami.
V roce 2016 proběhla generální rekonstrukce zvonice včetně nové střechy, fasády a automatického zvonění. Autorem slunečních hodin je Petr Weis.
Socha svatého Floriana z roku 1745, kterou nechali zřejmě postavit majitelé milotického panství. Dílo vídeňského sochaře J. Ch. Schletterera.
Socha svaté Anny z roku 1779, kterou nechali zřejmě postavit majitelé milotického panství. Dílo sochaře Ondřeje Schweigla z Brna, žáka J. CH. Schletterera.
Socha Panny Marie Lurdské z roku 1928, kterou postavili Josef Kyněra s manželkou před svým domem.
Socha Panny Marie s děťátkem z roku 1903, postavená rodinou Josefa a Aloisie Turečkových.
Socha svatého Jana Nepomuckého z roku 1901, byla postavena Rozinou Kundratovou z Mistřína.
Sochu Nejsvětější Trojice v ulici Vyhnálov nechal postavit rolník Jan Hudec roku 1876.
Socha svatého Václava na ulici Svatováclavská, postavena roku 1929 k tisíciletému výročí jeho smrti.
Socha Panny Marie Růžencové umístěné při silnici na Šardice. Byla posvěcena 8. září 1925. Sochu nechal postavit Basil Němčanský jako poděkování za záchranu života v I. světové válce.
V obci stával panský dvůr s tvrzí. Přestavbou tvrze vznikl barokní zámek, jež byl od 17. století využíván jako sýpka a pro hospodářské účely. Vjezd do bývalého panského dvora zdobí plastiky kamenných hlav, pocházející z poloviny 17. století. Hlavy zpodobňují starořímského boha Januse se dvěma tvářemi a jsou nazývány "svatoborské opice".
Jména padlých v první světové válce jsou zaznamenána na pomnících ve Svatobořicích před bývalou mateřskou školou a "U dvora" a v Mistříně před základní školou.
Památník Internačního tábora ve Svatobořicích. Během 1. světové války zde byl zřízen tábor pro ubytování uprchlíků. Na začátku II. světové války začal sloužit pro shromažďování Židů z okolí před transporty, v průběhu války zde okupační úřady zřídily internační tábor pro rodinné příslušníky vojáků zahraničního odboje.
Více informací v záložce Internační tábor.
Slavnostní odhalení a otevření Památníku a muzea internačního tábora proběhlo 7. října 2017.
Obec na základě výtvarné soutěže postavila pomník a upravila okolí památníku. Spolek Bukovanská kaple, pod který se sdružili tvůrci muzea, rekonstruoval budovu a instaloval vlastní expozici. Pomník je dílem sochaře Milana Poliána.
Poslední zachovaný malovaný dům Františka Bimky ve Svatobořicích.
Mléčná dráha v prosinci jasná, bude v příštím roce úroda krásná.
Studený prosinec se sněhem dá žito na každé výšině.