#
#
#
#
#
#

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

12. 12. 2018

zatazenosesnez

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 1
DNES: 467
TÝDEN: 1876
CELKEM: 600299

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Obsah

Aktuality

Obecní úřad oznamuje,

že náhradní svoz tuhého komunálního odpadu za den 1. 1. 2019 v Mistříně proběhne v sobotu 29. 12. 2018.

Svoz Bio odpadu proběhne o vánočních svátcích jako v běžné pracovní dny.

 

 

Informace

Obecní úřad informuje občany, že byl vydán stolní kalendář naší obce na rok 2019. Kalendář je zdarma pro každé číslo popisné, kde je trvale hlášena alespoň jedna osoba.

Můžete si jej vyzvednout v informační kanceláři OÚ do středy 12. prosince 2018. Po tomto datu budou nevyzvednuté kalendáře nabídnuty dalším zájemcům k prodeji.

 

 

 

Sbírka vánočních dárků pro chudé lidi žijící na ulici

Komunita Sanť Egidio [san edžidio] z Brna, která pomáhá chudým lidem, pořádá již tradiční sbírku dárků pro lidi žijící na ulici. Proto se na vás opět obrací s prosbou o pomoc při obstarání vánočních dárků.

Můžete přispět: HYGIENICKÉ POTŘEBY (jako je mýdlo, šampon, zubní kartáček, zubní pasta,....) OBLEČENÍ(pouze rukavice, šály, ponožky, čepice),DEKY, SPACÍ PYTLE, RUČNÍKY.

Dárky pro chudé lidi můžete dle možností i zabalit a prosím označit, zda je dárek pro ženu nebo pro muže.Nosit je můžete do čtvrtka 20. prosince k Mgr. Markétě Varmužové.

                            Mnohokrát děkujeme za Vaši štědrost.

                                  Komunita Sant´ Egidio z Brna

 

Zprávy

Výluka hlavního nádraží v Brně

Informační leták a jízdní řády naleznete v přiloženém textu. celý text

ostatní | 30. 11. 2018 | Autor: Lenka Gajdová

Prodloužení výzvy k podání žádosti o dotaci při výměně kotlů - kotlíková dotace

V rámci dotačního programu Jihomoravského kraje tzv. kotlíkových dotací byla prodloužena výzva k předkládání žádostí o dotaci do 31.03.2019 (projekt „Snížení emisí z lokálního vytápění domácností v Jihomoravském kraji II“). Od roku 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují minimálně 3. emisní třídu (zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000). Pokud tyto kotle nebudou vyměněny, dojde k porušení Zákona o ochraně ovzduší z roku 2012 a hrozí uložení pokuty ve výši až 50.000 Kč.
Lokální vytápění domácností se významně podílí na nadlimitních koncentracích znečišťujících látek v ovzduší v Jihomoravském kraji. Lokální topeniště jsou v rámci kraje druhým největším zdrojem znečištění ovzduší, a mají tak významný vliv na životní prostředí. Topeniště jsou na území kraje hustě rozmístěna na relativně malé ploše převážně menších sídelních útvarů a emise jsou vypouštěny přímo do dýchací zóny obyvatel. To má výrazný negativní dopad na zdraví a kvalitu života obyvatel kraje.
Kotle umístěné zejména v rodinných domcích jsou v převážné míře zastaralé. Navíc se mnohdy jako palivo využívají materiály patřící do separovaného sběru a komunálních odpadových nádob.
Dotace je určena na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním v rodinných domech za nový ekologický kotel (kotle na biomasu, kombinované kotle na uhlí a biomasu, plynové kondenzační kotle či tepelná čerpadla). Dále na novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest a další.
Maximální výše dotace činí 127.500 Kč. Dotace se odvíjí od typu nového kotle a lokality, ve které se rodinný dům nachází. Seznam prioritních obcí je přílohou emailu.
Žádost se podává elektronicky prostřednictvím Dotačního portálu JMK. Veškeré informace naleznete na webových stránkách Jihomoravského kraje, sekci Granty a dotace - https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?PubID=346840&TypeID=2
celý text

ostatní | 26. 9. 2018 | Autor: Lenka Gajdová

Změny ve vydávání OP od 1. července 2018

Všechny OP se strojově čitelnými údaji budou vydávány s čipem. celý text

ostatní | 20. 6. 2018 | Autor: Lenka Gajdová

Svoz odpadu

OÚ se omlouvá občanům,
že v kalendáři od tohoto týdne (25) nesouhlasí svoz odpadu. Žádáme občany, aby se již neřídili svozem uvedeným v kalendáři, ale lichým týdnem, kdy se vyváží komunální odpad a sudým týdnem, kdy se vyváží bioodpad.

Děkujeme za pochopení.

celý text

ostatní | 18. 6. 2018 | Autor: Lenka Gajdová

Informace o odchodu do důchodu

Co se doporučuje udělat před samotným sepsáním žádosti, jaké doklady se k ní předkládají a na co by se měl novopečený důchodce zaměřit. Na tyto opakující se dotazy každý den odpovídají
odborníci na okresní správě sociálního zabezpečení. celý text

ostatní | 1. 11. 2017 | Autor: Lenka Gajdová