Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

24. 10. 2017

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, během dne až zataženo, místy přeháňky. Denní teploty 8 až 12°C, místy 14°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 15
DNES: 487
TÝDEN: 1223
CELKEM: 324736

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Obsah

vstup do kulturního domuObecní kulturní dům ve Svatobořicích-Mistříně

 

Dětská pěvecká soutěž

15. ročník Dětské pěvecké soutěže Jaromíra Měchury
Již po 15. se uskutečnila v sobotu 25.3.2017 Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury ve Svatobořicích-Mistříně a letos poprvé soutěžila necelá padesátka mladých zpěváčků z regionu jižního Kyjovska oblečená do nádherných jihokyjovských krojů. Pořadatelem je Obecní kulturní dům, Základní a Mateřská škola a Obec Svatobořice-Mistřín, celým pořadem skvěle doprovázela CM Friška z Kyjova s primášem Davidem Vašulkou a děti hodnotila pětičlenná odborná porota včele s Vlastikem Ondrou, známým folkloristou a učitelem z Uherskobrodska. Dále v porotě zasedli: místní paní učitelka Jarmila Maradová, zpěvačka Lubka Vacenovská z Dubňan, muzikant Jan Gajda z Kyjova a pan učitel a muzikant Jan Kosík z Lanžhota. Během téměř čtyřhodinového pěveckého maratonu nám přestávky zpříjemnili pozvaní hudební hosté – Malučká Nivnička z Nivnice, Dětská CM ZUŠ Dubňany mladší i starší, Markétka Varmužová, Viktorka Lesovská a Tomáš Dvouletý. Součástí programu byla také prezentace místního řezbáře Václava Koláříka a kroužku Lidové ornamenty Šikulky. Mediálními partnery se stali Český rozhlas Brno, Národní ústav lidové kultury a sponzory Wiky Kyjov a Corso – cukrárna Jan Koudela. Slovem provázela Markéta Varmužová.
Děti soutěžily v několika kategoriích rozdělených podle věku. Na závěrečném vyhodnocení všichni odvážní zpěváčci dostali medaile, diplomy, zákusek a nějakou pozornost z WIKY. Porota udělila v každé kategorii první tři místa a podle dosažených bodů v hodnocení sdělila, kdo bude reprezentovat jižní Kyjovsko v soutěži Zpěváček Slovácka. V kategorii dětí 10-15 let postupují do Veselí nad Moravou 22.4. Adélka Řiháková, Jovanka Bužková a Eliška Varmužová ze Svatobořic-Mistřína a Šimon Sabáček z Vacenovic. Děti do 10 let postupují do Vlčnova 11.6. a jsou to 3 místní malé zpěvačky – Lucinka Varmužová, Karolínka Řiháková a Natálka Dufková. Postupující získali symbolického keramického ptáčka Zpěváčka na zeleném stromě z dílny paní Kateřiny Kotkové a cenu od NÚLK jako pozornost k blížícímu se MFF Strážnice 2017, kde si možná nejúspěšnější zpěváčci zazpívají. Všem gratulujeme a držíme palce v další soutěži!
Poděkování patří také všem, kteří se jakýmkoliv způsobem na organizaci soutěže podíleli – organizátorům, učitelům, rodičům, porotcům, muzice, sponzorům a hlavně dětem za jejich odvahu, bezprostřednost a radost z lidové písničky, kterou nám zpříjemnily den a doufám, že se snad podařila navázat i nová přátelství . Přeji všem, kteří podporují dětské lidové zpívání, aby neustále nacházeli krásu, smysl a pokoru v odkazu našich předků..