#
#
#
#
#
#

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Aktuální počasí

Počasí dnes:

20. 8. 2018

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 30 až 34°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 452
TÝDEN: 452
CELKEM: 528023

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Obsah

Zprávy

Zvykoslovné pásmo

Zvykoslovné pásmo "Vinobraní"

V sobotu 25. srpna od 14.00 hod. se v areálu Vinařství u Dufek koná zvykoslovný pořad o zarážání hory a vinobraní. Nebude chybět CM z Milotic, Mužský sbor, ženský sbor Rezedky a Slovácký krúžek Svatobořice-Mistřín, jako host Veronika a Vašek Řihákovi. K dobré náladě bude připraven burčák, ochutnávka vín a občerstvení. celý text

ostatní | 16. 8. 2018 | Autor: Lenka Gajdová
120 let založení SDH Mistřín 1

120 let založení SDH Mistřín

SDH Mistřín Vás srdečně zve od pátku 31. srpna do neděle 2. září na oslavy výročí založení sboru. celý text

ostatní | 6. 8. 2018 | Autor: Lenka Gajdová
Výstava Naši legionáři 1

Výstava Naši legionáři

V pátek 14. září od 18.00 hod. v muzeu internačního tábora proběhne vernisáž výstavy u příležitosti 100. výročí ukončení 1. světové války "Naši legionáři". celý text

ostatní | 3. 8. 2018 | Autor: Lenka Gajdová
Oslavy 100. výročí ukončení 1. světové války a vzniku samostatného Československa.  1

Oslavy 100. výročí ukončení 1. světové války a vzniku samostatného Československa.

Podrobné informace o plánovaných oslavách v obci. celý text

ostatní | 23. 7. 2018 | Autor: Lenka Gajdová

Koncert Czech Virtuosi

Slavnostní koncert k 100. výročí vzniku Československé republiky. celý text

ostatní | 9. 7. 2018 | Autor: Lenka Gajdová

Koncert souboru Ondráš

Slavnostní koncert u příležitosti vzpomínky na 100. výročí ukončení 1. svět. války. celý text

ostatní | 9. 7. 2018 | Autor: Lenka Gajdová
Nemocnice Kyjov hlásí nedostatek dárců krve 1

Nemocnice Kyjov hlásí nedostatek dárců krve

Kyjovská nemocnice hledá nové dárce krve. Počty pravidelných dobrovolníků nestačí pokrýt skutečnou potřebu. Pracovníci hematologického a transfuzního oddělení hledají nové dárce i na sociálních sítích.
Krev dárců zachraňuje životy. Tak se jmenuje nová kampaň Nemocnice Kyjov, která si klade za cíl oslovit především takzvané prvodárce. „Jejich počet nenarůstá, u nás se dlouhodobě drží okolo dvou set lidí za rok. Populace pravidelných dárců přitom stárne a nejpozději v 65 letech jsou z databáze vyřazeni, někteří ze zdravotních důvodů i dříve,“ vysvětluje důvody spuštění kampaně primářka hematologického a transfuzního oddělení, Jitka Hovadíková Kujíčková.
Nemocnice Kyjov v loňském roce uskutečnila bezmála 3100 odběrů. Spotřeba ale byla větší. V letošním roce se situace téměř jistě bude opakovat. I proto zdravotnické zařízení připravilo letákovou kampaň, kde na problematiku nedostatku krve upozorňuje. V příštích dnech plánuje oslovit obce a města ze spádové oblasti o pomoc při propagaci kampaně. „Transfuzní stanice nemocnic si sice v případě akutního nedostatku krve navzájem pomáhají, nedostatek dárců je ale celorepublikových problém. V celém Česku jich teď odhadem chybí asi čtyři sta tisíc,“ upozorňuje primářka.
Odběry krve v Nemocnici Kyjov probíhají každé pondělí a úterý od 6.30 do 9 hodin. Dárcem se může stát každý zdravý člověk starší 18 let s hmotností nad 50 kilo. „Výjimkou jsou chronicky nemocní pacienti, HIV pozitivní, či lidé, kteří v minulosti prodělali žloutenku typu B a C. Dárce krve by také neměl být diabetik, alkoholik, či narkoman,“ vypočítává omezení náměstkyně ošetřovatelské péče Nemocnice Kyjov, Veronika Neničková. Ženy mohou darovat krev třikrát ročně, muži čtyřikrát do roka. Minimální interval mezi oběma odběry by měl být minimálně deset týdnů.
Podrobnější informace zájemci naleznou na webových stránkách nemocnice, nebo na tel. 518 601 697.

Mgr. Filip Zdražil
tiskový mluvčí Nemocnice Kyjov
Mob.: +420 778 734 797
f.zdrazil@mukyjov.cz
celý text

ostatní | 9. 2. 2018 | Autor: Lenka Gajdová